x
H I R Ç I N
her şey temiz bir gelecek için...

Bir fotovooltaik sistem satın almadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Fotovoltaiklerin enerji geçişine önemli katkı sağladığı artık tartışılmaz. Artık enerji ekonomimizi güneş enerjisi olmadan hayal etmek mümkün değil. Ancak konu kendi evlerine geldiğinde, birçoğu nasıl bir fotovoltaik sistem edineceklerinden ve neleri dikkate almaları gerektiğinden emin değiller. Bir PV sistemi satın almak için en önemli bilgileri özetledik ve her şeyden önce bir şey bulduk: İyi planlanmış bir fotovoltaik sistem yalnızca çevreye yardımcı olmakla kalmaz, yatırımcıya daha özgür ve zamlardan etkilenmeyen bir profil yaratmasını sağlar.

1. ÖNCE EN İYİSİ: PV HER DURUMDA DEĞERLİDİR

Muhtemelen ev için fotovoltaiklerle ilgili en önemli bilgi, bir PV sisteminin her durumda değerli olmasıdır. Elektrik fiyatları dünya çapında artıyor.Çoğu ülkede ortalama satın alınan kilovat saatçoktankendi çatınızdan bir kilovat saat güneş enerjisinin iki katından daha pahalıya mal oluyor. Hatta bazı ülkelerde şebekeden elektrik almak için üç kat daha fazla para ödemeniz gerekiyor.

Dolayısıyla soru, bir PV sistemine yapılan yatırımın karlı olup olmadığı değil, yalnızca ne zaman kendini amorti edeceğidir.

2. NE KADAR ÇOK PV ELEKTRİĞİ TÜKETİLİRSE, SİSTEM KENDİNİ O KADAR HIZLI AMORTİ EDER.

tutmak için geri ödeme periyodu bir PV sistemininMümkün olduğunca düşük tavsiye edilir öz tüketiminizi en üst düzeye çıkarın. Bu, PV tarafından üretilen elektriği mümkün olduğunca çok tüketmeniz anlamına gelir. Bu, PV sistemini planlarken zaten dikkate alınmalıdır.

Evde çok fazla zaman geçiriliyorsa, güneş enerjisinin büyük bir kısmı evde tüketilebileceğinden, PV sistemi buna göre tasarlanabilir. Bu şekilde, sürekli azalan tarife garantilerinden vazgeçersiniz ve bunun yerine evinizdeki elektrikli aletleri kendi güneş enerjisi ile çalıştırırsınız.

3. BİR FOTOVOLTAİK SİSTEMİ BOYUTLANDIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak ve böylece PV sisteminin tasarruf potansiyelini artırmak için, sistem planlanırken iki önemli faktör dikkate alınmalıdır:

Mevcut elektrik tüketimi analiz edilmeli ve enerji talebinde gelecekteki değişiklikler değerlendirilebilir.

Elektrikli otomobil planlanıyor mu? Gelecekte bir elektrik depolama sistemi eklemek istiyor musunuz? Sadece bu sorular cevaplandıktan sonra FV sistemi doğru bir şekilde konfigüre edilebilir. En ekonomik güneş enerjisi sistemleri, sahibinin elektrik ihtiyaçlarına uyacak şekilde boyutlandırılmış olanlardır.

Herhangi bir şüphe durumunda, her zaman çatıya şu anda gerekli olandan birkaç güneş enerjisi modülü daha kurmak daha ucuz, çünkü bu, gelecekte yapılacak pahalı yenileme işlemlerinden tasarruf sağlar.

4. KALİTEYE YATIRIM YAPMAK MANTIKLIDIR

Bir PV sistemine yatırım yapmadan önce farklı sağlayıcıları araştırırsanız, sunulan bileşenler arasında kalite ve maliyet açısından farklılıklar olduğunu hemen anlayacaksınız. Ancak, biraz daha yüksek bir yatırımdan çekinmemelisiniz. İyi kalite, sorunsuz çalışma, düşük bakım maliyetleri ve daha yüksek verimle kendini amorti eder.

Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin ev depolama denetimi gibi araştırmalar, kaliteli bileşenlerin bir PV sisteminin daha iyi verimliliğini ve verimliliklerini sağladığını kanıtlıyor . Ayrıca, yarının teknolojisi için bugünden yüksek kaliteli çözümler hazırlanmıştır ve e-araba şarj kutusu veya güneş enerjisi depolama sistemi gibi gelecekteki eklemelerle kolayca birleştirilebilir.

Bir PV sistemine yatırım yaparken kaliteye dikkat etmek böylece uzun vadede sadece paradan değil, aynı zamanda çabadan da tasarruf sağlar.

5. KENDİ PV SİSTEMİNİZ HAKKINDA İYİ TAVSİYELER

Kapsamlı ürün araştırmasına ve kendi enerji ihtiyaçlarınızın dikkatli bir analizine ek olarak, bir ürün seçerken dikkatli olmalısınız.kurulum şirketi. olan bir şirket seçmek en iyisidir. uzmanlar düzenli eğitim alıyor, ideal olarak doğrudan üreticiden. Bu şekilde, yükleyicinin kapsamlı ürün bilgisine sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu sadece gerekli değil yetkin tavsiyesatın almadan önce, aynı zamanda garantilerPV sisteminin kusursuz kurulumu ve desteği. İyi eğitimli uzmanlar ayrıca FV sisteminin nasıl genişletileceğine dair değerli ipuçları verebilir ve böylece kendi FV sisteminizin geri ödeme süresini daha da kısaltmaya yardımcı olabilir.